Stowarzyszenie LFB podczas dni otwartych w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Podczas dni otwartych w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia gościliśmy z naszym Stowarzyszeniem w tych jakże ważnych dniach dla młodzieży gimnazjalnej ale i ważnych dla samego Zespołu Szkół. Wszystkie obecne profile w szkole przygotowały się wzorowo do dni otwartych z chęcią opowiadając i odpowiadając niekiedy na trudne i bardzo podchwytliwe pytania ze strony młodszych kolegów/koleżanek gimnazjalistów.W części artystycznej swoje umiejętności i talenty zaprezentowali tamtejsi uczniowie jak również gościnnie wystąpili uczniowie z Lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. W szkole gościła również Politechnika Rzeszowska, która zaprezentowała swoje koła naukowe m.in. Euroavia Rzeszów, które przedstawiło model bezzałogowego samolotu udźwigowego oraz autonomicznego drona.

Naszym najważniejszym zadaniem podczas dni otwartych była promocja przedsiębiorczości jak również zasygnalizowanie młodym ludziom, że jesteśmy po to aby dzielić się z nimi gdy będą tego potrzebować naszym doświadczeniem i zdobytą przez nas wiedzą na przestrzeni lat. Kolejnym istotnym celem jest wzbudzanie wśród młodzieży zainteresowania a także udowadniania im, że również w naszym powiecie lubaczowskim można prowadzić własny biznes i tym samym zarabiać bardzo satysfakcjonujące pieniądze.

Promocja naszego Stowarzyszenia w dniach otwartych w zespole szkół w Lubaczowie miała na celu zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z celami statutowymi stowarzyszenia oraz przedstawienie oferty szkoleniowej zrzeszonych przedsiębiorców dotyczącej możliwości odbycia praktycznej nauki zawodów u regionalnych przedsiębiorców. Przygotowaliśmy w ramach większej integracji z młodzieżą gimnazjalną kilka konkursów tj. quiz, krzyżówkę, grę zręcznościową oraz zadanie dotyczące oferty kształcenia skierowanej do młodzieży gimnazjalnej z naszego powiatu. Trzeba było wymienić co najmniej 12 zawodów na czas. Krzyżówka na czas, której hasłem było STOWARZYSZENIE. Gra zręcznościowa to 30 sekund na wyłowienie z pojemnika jak najwięcej muszelek i przeniesienie za pomocą szczypiec do kubka. Quiz dotyczył zawodów, które trzeba było odgadnąć jak odpowiadali przebadani respondenci (300osób) - też na czas. Była także loteria – każdy kto polubił naszego fanpage na facebooku mógł wziąć udział w losowaniu nagrody głównej w wysokości 100zł.

Za konkursy rozlosowaliśmy cztery nagrody - karty podarunkowe o wartości 50 zł. każda do sklepów house i cropp. Przekazaliśmy też bon w kwocie 50 zł dla uczennicy z pierwszej klasy za zajęcie 1 miejsca na mistrzostwach Polski w fryzjerstwie.

I tym optymistycznym i bardzo emocjonującym ogłaszaniem wyników, wręczaniem nagród ze sceny zakończyliśmy drugi i ostatni dzień dni otwartych w zespole szkół. Mamy nadzieję, że zostawiliśmy po sobie dobry i co najważniejsze pozytywny ślad wśród tych młodych ludzi którzy powolutku wkraczają w dorosłość i coraz częściej będą zadawać sobie pytanie co robić dalej. Staraliśmy się otwierać oczy młodzieży jak również rozwiewać ich wątpliwości nakreślając im różnego rodzaju możliwości. Mamy nadzieję że skutki naszych poczynań przerodzą się w niedalekiej przyszłości w nowe prężnie działające przedsiębiorstwa na naszym terenie.


Wyróżnione posty