Rozbudowa targowiska gminnego w Krowicy Hołodowskiej

Rozbudowa targowiska gminnego w Krowicy Hołodowskiej– nowe obiekty handlowe do wynajęcia

Rolnicy i przedsiębiorcy już wkrótce będą mogli sprzedawać swoje produkty na rozbudowanym przez gminę Lubaczów targowisku. W pełni wyposażony obiekt powstał w Krowicy Hołodowskiej, tuż przy przejściu granicznym w Budomierzu.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, w oparciu o przygotowaną wcześniej infrastrukturę, zrealizowano następujące zadania: wybudowano obiekt z przeznaczeniem na cele promocji produktów lokalnych, dodatkowe kontenery i wiaty handlowe, utwardzono istniejący plac kostką brukową. Wykonano również niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną i fotowoltaiczną. Dzięki realizacji inwestycji, powstało w pełni wyposażone targowisko gminne „Mój Rynek”z profesjonalnymi obiektami i stoiskami handlowymi.

Sprzedający będą mieli możliwość handlu zarówno w wiatach, czy kontenerach handlowych, jak i bezpośrednio na placu targowym – np. ze straganu, samochodu lub przyczepy. Część obiektów została już wynajęta. Jeden z budynków został przeznaczony na cele promocji produktów lokalnych. Oferowane w nim będą również dania kuchni regionalnej.

Zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego gmina uzyskała dofinansowanie, głównym celem działalności targowiska „Mój Rynek” jest stworzenie możliwości lokalnym rolnikom sprzedaży wytworzonych produktów rolno - spożywczych. Dlatego też, ponad połowa powierzchni handlowych została przygotowana z myślą o nich. Zgodnie z Regulaminem targowiska, rolnicy mają również prawo do wynajmu powierzchni handlowych na preferencyjnych warunkach – koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska przez rolników będzie o 25% niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty.

Rozpoczęcie funkcjonowania targowiska gminnego planowane jest na koniec kwietnia br. Będzie ono obiektem ogólnodostępnym, otwartym przez cały rok, od poniedziałku do soboty.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z infrastruktury targowiska i wynajmu przygotowanych powierzchni handlowych.

Więcej szczegółów w Urzędzie Gminy Lubaczów – pok. nr 1,

e-mail: urzad@lubaczow.com.pl oraz pod numerem telefonu: 16 632 16 84, wew. 11.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square

DANE REJESTROWE

Stowarzyszenie Przedsiębiorców

"Lubaczowskie Forum Biznesu"

ul. Jasna 1

37-600 Lubaczów

  • Facebook - White Circle

KRS: 0000627319

NIP: 7931626797

REGON: 364900470

Bank Spółdzielczy w Lubaczowie

Nr. konta: 08 9101 0003 2001 0020 3384 0001

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now